PANdamusic na Facebook

© 2011 PANdamusic

PANdamusic - Press
Mietek Jurecki / SOLO ŻYCIA
„Wczoraj drugi raz byłem na Waszym koncercie. Jestem pod wielkim wrażeniem! Piękne kompozycje, wielka muzykalność zespołu, powalający profesjonalizm, urok, szczerość, świetny kontakt z publicznością itd. Gratulacje! To był piękny koncert! Czekam na Waszą płytę , bo kupię kilkadziesiąt egzemplarzy aby rozdawać znajomym którzy kochają dobrą muzykę. Jeszcze raz gratuluję i oficjalnie zapraszam Was na festiwal Solo Życia w następnym roku.”
Wojciech Wytrążek / Magazyn GITARZYSTA

PANdamusic to zespół dojrzałych muzycznie instrumentalistów, którym - jak wskazuje nazwa - Pan Bóg dał muzykę. Nie próbując niczego udowadniać, ani nie zabiegając o popularność, rozwijają swoje talenty tworząc przyjemną dla ucha, ale niebanalną muzykę z wyjątkowym przesłaniem.

Zespół tworzą: Renata Barańska – liderka zespołu, wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka, Rafał Czarnecki – instrumenty klawiszowe, Marcin Bystrzycki – gitary, Łukasz Czarnomski – gitary, Łukasz Puła – gitara basowa, Maciej Ziemba – perkusja, Marcin Kojder – instrumenty perkusyjne. Zespół z biegłością i rozwagą, wykorzystuje różnorodne możliwości brzmieniowe aranżując utwory zawierające elementy muzyki pop, rock, bluesa, gospel i jazzu.

Wśród najważniejszych osiągnięć grupy jest wielokrotnie prezentowany w kościołach autorski program Rockowej Drogi Krzyżowej oraz zwycięstwo na II Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Chrześcijańskiej Maranatha w Świdniku we wrześniu 2011 r. Rok później zespół wystąpił podczas III edycji tego festiwalu jako gwiazda. Te dwa występy jasno wykazały duży rozwój jaki nasw ciągu roku, kiedy to powstał materiał na debiutancką płytę Tam Tam. Kompozycje są z jednej strony przemyślane od strony formy i harmonii, uporządkowane pod względem aranżacji, do tego zawierają teksty łączące prostotę przekazu i głębię treści, przez co skłaniają do refleksji - przekazują kilka prawd o człowieku, a jednocześnie dając nadzieję i radość.

Za znakomity miks i mastering nagrań odpowiada Sławek Guadky Gładyszewski, który jednocześnie jest jednym z producentów muzycznych albumu, obok Pawła Bzima Zareckiego (i zespołu). Pod względem brzmienia płytę bez wątpienia można zaliczyć do najlepszych w swoim gatunku – brzmi świeżo, przestrzennie i dynamicznie. Na koncertach zespół gra dokładnie w ten sam sposób co na płycie, co bezapelacyjnie potwierdza biegłość warsztatową muzyków, jednak z jeszcze większą energią.

Szczerze polecam

Recenzja z Frondy „Debiutanci chrześcijańskiej muzyki” środa, 07 września 2011, M.Z.Bruszewski
PANdamusic to genialny soulowy vibe. Świetną muzykę dopełnia fantastyczny wokal Reni Barańskiej. Nie znajdziemy u tej wokalistki popisowych egzaltacji wokalnych, tak bardzo dzisiaj popularnych. To osoba, która wie jak śpiewać, nie szpanuje, natomiast idealnie komponuje się z muzycznym tłem. Gitara, klawisze, perkusja – to wszystko bardzo dobrze się zgrywa. Nie jest nachalne, lekko płynie. Jeśli nawet brakuje ich utworom mainstreamowego sznytu – to wychodzi to PANda na plus. Dzięki temu są naturalni. Jest to piękna muzyka, z solidną dawką pozytywnej energii. Na stronie zespołu możemy odsłuchać wersji koncertowej „Twojej nuty” - to jak najlepsza zapowiedź tego, jak PANdamusic może się zaprezentować na finale \"debiutów\". Moim zdaniem, jest to absolutna czołówka w konkursie.